
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (AC) | 175 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (DC) | 225 V |
| Capacitance | 95 pF |
| Clamping Voltage | 475 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Varistor Voltage | 270 V |
| Surge Energy Rating | 8.5 J |
| Peak Surge Current | 400 A |
Stock: 111
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00748
Ext.Price$0.00748
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00748 | $0.00748 |
| 10 | $0.00374 | $0.03740 |
| 50 | $0.00339 | $0.16950 |
| 100 | $0.00307 | $0.30700 |
| 500 | $0.00278 | $1.39000 |
| 1000 | $0.00252 | $2.52000 |
| 3000 | $0.00236 | $7.08000 |
| 5000 | $0.00221 | $11.05000 |
| 10000 | $0.00206 | $20.60000 |
